CBŚP - 02.10.2015 PIĄTA NIELEGALNA FABRYKA PAPIEROSÓW ZLIKWIDOWANA W TYM ROKU PRZEZ CBŚP

(..) Od kilku miesięcy policjanci CBŚP rozpracowywali grupę osób z powiatu legionowskiego, która podejrzewana była o nielegalną działalność związaną z produkcją wyrobów tytoniowych. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła wytypować posesję, na której mogło dochodzić do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej i papierosów.

Kilkunastu policjantów w jednym czasie weszło na teren posesji w powiecie legionowskim. Funkcjonariusze ujawnili kompletną linię do produkcji papierosów oraz linię do pakowania papierosów w paczki, a następnie w pakiety. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także tonę krajanki tytoniowej oraz blisko 700 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów z logo jednej ze światowych marek tytoniowych. W trakcie oględzin ustalono, że zabezpieczona linia produkcyjna mogła wytwarzać 150 paczek papierosów na minutę.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 7 osób w wieku  31-57 lat – w tym trzech obywateli Ukrainy i czterech obywateli Bułgarii.

http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/117154,Piata-nielegalna-fabryka-papierosow-zlikwidowana-w-tym-roku-przez-CBSP.html

WRÓĆ