CBŚP - 07.10.2015 Skarb Państwa mógł stracić nawet 11 milionów złotych

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach oraz Służbą Celną ujawnili i zabezpieczyli ponad 10 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Magazyn z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi znajdował się w jednej z miejscowości na terenie gminy Ożarów Mazowiecki.

W trakcie prowadzonych na miejscu działań funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców województwa lubuskiego(..)  przedstawiono między innymi zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych pochodzących z przestępstwa. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech i grzywna.

Szacowana wartość zabezpieczonych papierosów wynosi 6 500 000 złotych, natomiast z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić kwotę około 11 milionów złotych.

Przeprowadzone działania doprowadziły do przejęcia jednego z największych w ostatnim czasie nielegalnego transportu papierosów, na terenie województwa mazowieckiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń zabezpieczone papierosy były przygotowane do przemytu na teren krajów Europy Zachodniej.

Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze Jarosław B. wcześniej wchodził już w konflikt z prawem. Mężczyzna był skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej związanej z przemytem papierosów. Sąd skazał go na 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 70 000 złotych.http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/117454,Skarb-Panstwa-mogl-stracic-nawet-11-milionow-zlotych.html

WRÓĆ