IC WROCŁAW 09.10.2015 - Tytoniowa dziupla

W dniu 02.10.2015 r. funkcjonariusze Służby Celnej z Referatu Grupa Mobilna w Zgorzelcu przeprowadzili rutynowe działania kontrolne na targowisku gminnym w Sieniawce. Celnicy zauważyli, że w ścianie graniczącego z targowiskiem nieużytkowanego budynku gospodarczego znajduje się otwór umożliwiający przejście z budynku na teren targowiska. W pobliżu tego zakamuflowanego przejścia zauważono mężczyznę, który pakował w prowizoryczne kartony papierosy bez wymaganych znaków akcyzy. W przygotowanych do nielegalnej sprzedaży kartonach znajdowało się 2.260 paczek papierosów różnych marek oraz 9 kg tytoniu w postaci rozdrobnionego suszu, zapakowanego w woreczki foliowe z zamknięciem strunowym, także bez wymaganych znaków akcyzy. Taka skala ujawnionego towaru zastanowiła celników, czego wynikiem było podjęcie decyzji o przeszukaniu miejsca zamieszkania niedoszłego handlarza. Przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych pies służbowy wyraźnie zaznaczył, że w komórce w budynku na I piętrze oraz w jednej z komórek na podwórzu posesji, mogą znajdować się wyroby tytoniowe. W wyniku przeszukania posesji ujawniono kolejne papierosy nieoznaczone wymaganymi znakami akcyzy: łącznie 10.940 paczek, co z partią z targowiska daje ponad 264 tysiące sztuk papierosów.
Po prawomocnym wroku sądu papierosy trafią do pieca przemysłowego. Sprawca podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

http://www.wroclaw.scelna.gov.pl/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/Jw0B/content/tytoniowa-dziupla?redirect=http%3A%2F%2Fwww.wroclaw.scelna.gov.pl%2Fstart%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_2uAA%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_q1oB__column-1%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_Jw0B_

WRÓĆ