CBŚP - 09.10.2015 Zlikwidowali kolejną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna ustalili, że na terenie powiatu zgierskiego produkowany jest susz tytoniowy. W wyniku przeprowadzonych czynności wytypowano dokładne miejsce, gdzie prowadzono nielegalną działalność.

W miniony czwartek policjanci CBŚP wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie weszli na teren wytypowanej posesji. W jednym z budynku gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli czynną linię technologiczną do produkcji wyrobów tytoniowych, złożoną z maszyn do suszenia i krojenia tytoniu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także blisko 27 ton wyrobów tytoniowych w postaci suszu tytoniowego. W trakcie realizacji zatrzymanych zostało 10 mężczyzn, w tym 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, z których 4 przebywało na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestnictwa w nielegalnym wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym.

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, ośmiu obywateli Ukrainy zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej celem wydalenia ich z Polski.

http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/117558,Zlikwidowali-kolejna-fabryke-papierosow.html

WRÓĆ