LUBELSKA POLICJA - 19.07.2015 Przewoził nielegalne papierosy, wpadł w Fajsławicach

 W piątek po godzinie 17-tej policjanci z Krasnegostawu w Fajsławicach zatrzymali do kontroli kierującego samochodem m-ki Renault obywatela Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że 34-latek przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w miejscu na koło zapasowe, pod siedzeniami oraz w walizkach. Łącznie w samochodzie mężczyzny policjanci odnaleźli 2578 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  
Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 41 tysięcy złotych.
Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar, a właściciel kontrabandy został zatrzymany. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/komendy-policji/kpp-w-krasnymstawie/aktualnosci/52944,Przewozil-nielegalne-papierosy-wpadl-w-Fajslawicach.html?search=325940404

WRÓĆ